Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

27.05.2021

Prej ĎÁBLOVA PRDEL! Že je to nějakej vtip. Ale není. Opravdu se tak jmenuje skalní útvar v České Kanadě. Červená stezka vás dovede od tohoto skalního unikátu až k rozhledně U Jakuba. Pod ní se nachází naprosto báječné dětské hřiště, včetně lanovky, bludiště, různých schovávaček, dřevěných soch zvířátek, domečků apod.

Odkud vyrazit? Pohodlně můžete zaparkovat na placeném parkovišti pod rozhlednou U Jakuba. Pokud se vám nechce platit, nechte si to, kde chcete. Stojí to tam asi padíka. 

Terén? Z placeného parkoviště k rozhledně je to pohoda i s kočárkem neterénního typu. K ďáblově prdeli však dojedou jen teréňáky se zdatnou obsluhou. 

Otvíračku rozhledny, trasu a další nezbytnosti pro plánování výletů máte na fotkách. 

Výletům zdar a prdelím zvláště!

Vaše Markéta


Další tipy na výlet:

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.