Hora Vysoká u Hojné Vody

15.06.2021

Z vrcholu Vysoké není vůbec žádný výhled, po cestě na něj ano. Za to cesta je tu skutečným cílem! Nejkrásnější je první úsek, kdy jdete po úzké pěšince podél skal. Trasa vede poměrně velkým terénem, jsou na ní i povalené stromy. 

Rozhodně se vyplatí odbočit na vyhlídkové místo, viz mapa. K vyhlídce vede silně zarostlá cestička, která je jen pro odvážné!

 Kde zaparkovat? Nejlépe na Hojné Vodě, kdekoliv - třeba u zvonu. 

Co je na trase k vidění? Zvon na Hojné Vodě, skály, výhledy, hodně skal...

Náročnost trasy: velký terén, trasa je z větší části nesjízdná pro kočárky a kola - hlavně ta první část. 

Výletům zdar a skalám zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet: 

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.