Kamenná pyramida a zvonička (Paseky- Novohradské hory)

03.06.2021

Tak to byla krása, jak v zámeckém parku! Lehká procházka neskutečně krásnou přírodou. 

Co je zde k vidění: kamenná pyramida, zvonička, koně, ovce, různobarevné lavičky lemující cestu (jsou tu všude), bezva les, kamenný mostek, výhledy, prodejní budka s knihami. 

Jak vypadá trasa: Trasu, kterou jsem vyznačila na mapě, jsem osobně šla. Úsek, který jsem označila je komplikovaný. Nějaký aktivista tam dal závoru. Ale místní nadšení turisti mi potvrdili, že se tudy normoš chodí. 

Kde zaparkovat? Někde u Pasek, kdekolik, jde to tam na hodně místech. K pyramidě trefíte, je vidět hodně z dálky. 

GPS místa: 48.7421464N, 14.7401103E

Odkaz na mapy.cz: https://mapy.cz/zakladni?x=14.7401103&y=48.7421890&z=17&source=base&id=2120811

Výletům zda a kamenným pyramidám zvláště!

Markéta

Další tipy na výlet: 

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.