Kamenná pyramida a zvonička (Paseky- Novohradské hory)

03.06.2021

Tak to byla krása, jak v zámeckém parku! Lehká procházka neskutečně krásnou přírodou. 

Co je zde k vidění: kamenná pyramida, zvonička, koně, ovce, různobarevné lavičky lemující cestu (jsou tu všude), bezva les, kamenný mostek, výhledy, prodejní budka s knihami. 

Jak vypadá trasa: Trasu, kterou jsem vyznačila na mapě, jsem osobně šla. Úsek, který jsem označila je komplikovaný. Nějaký aktivista tam dal závoru. Ale místní nadšení turisti mi potvrdili, že se tudy normoš chodí. 

Kde zaparkovat? Někde u Pasek, kdekolik, jde to tam na hodně místech. K pyramidě trefíte, je vidět hodně z dálky. 

GPS místa: 48.7421464N, 14.7401103E

Odkaz na mapy.cz: https://mapy.cz/zakladni?x=14.7401103&y=48.7421890&z=17&source=base&id=2120811

Výletům zda a kamenným pyramidám zvláště!

Markéta

Další tipy na výlet: 

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.