Kamenná pyramida a zvonička (Paseky- Novohradské hory)

03.06.2021

Tak to byla krása, jak v zámeckém parku! Lehká procházka neskutečně krásnou přírodou. 

Co je zde k vidění: kamenná pyramida, zvonička, koně, ovce, různobarevné lavičky lemující cestu (jsou tu všude), bezva les, kamenný mostek, výhledy, prodejní budka s knihami. 

Jak vypadá trasa: Trasu, kterou jsem vyznačila na mapě, jsem osobně šla. Úsek, který jsem označila je komplikovaný. Nějaký aktivista tam dal závoru. Ale místní nadšení turisti mi potvrdili, že se tudy normoš chodí. 

Kde zaparkovat? Někde u Pasek, kdekolik, jde to tam na hodně místech. K pyramidě trefíte, je vidět hodně z dálky. 

GPS místa: 48.7421464N, 14.7401103E

Odkaz na mapy.cz: https://mapy.cz/zakladni?x=14.7401103&y=48.7421890&z=17&source=base&id=2120811

Výletům zda a kamenným pyramidám zvláště!

Markéta

Další tipy na výlet: 

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.