Rozhledna Knížecí stolec

01.06.2021

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu. 

Jak se sem dostanete? Možností je více, ale oficiální je jen jedna a to po modré. Rozhledna Knížecí stolec se totiž nachází ve Vojenském újezdu Boletice, kam je vstup povolený jen o víkendech a to po vyznačených cestách. I když tam cesta vede více, nesmím vás navádět k nekalostem:-). VSTUP NA ROZHLEDNU JE ZDARMA, OTEVŘENO NONSTOP. 

Auto nechte na parkovišti zde: 48.8396919N, 13.9614503E. Za Slunečnou je obec Záhvozdí. Tam se dejte doprava a dále dle mapy. 

Terén: Většinu cesty je zpevněná cesta nebo asfaltka. Jen finální kopeček k rozhledně ze divočina. S kočárkem naprosto neprůjezdný. 

Výlet je vhodný jako výlet se psem, pro běžce a pro zdatné děti - po cestě je spoustu skal, po kterých se dá lézt. 

Výletům zdar a rozhlednám zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.