Rozhledna Knížecí stolec

01.06.2021

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu. 

Jak se sem dostanete? Možností je více, ale oficiální je jen jedna a to po modré. Rozhledna Knížecí stolec se totiž nachází ve Vojenském újezdu Boletice, kam je vstup povolený jen o víkendech a to po vyznačených cestách. I když tam cesta vede více, nesmím vás navádět k nekalostem:-). VSTUP NA ROZHLEDNU JE ZDARMA, OTEVŘENO NONSTOP. 

Auto nechte na parkovišti zde: 48.8396919N, 13.9614503E. Za Slunečnou je obec Záhvozdí. Tam se dejte doprava a dále dle mapy. 

Terén: Většinu cesty je zpevněná cesta nebo asfaltka. Jen finální kopeček k rozhledně ze divočina. S kočárkem naprosto neprůjezdný. 

Výlet je vhodný jako výlet se psem, pro běžce a pro zdatné děti - po cestě je spoustu skal, po kterých se dá lézt. 

Výletům zdar a rozhlednám zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.