Kopec Kohout - výhledy po cestě z Dobrkovské Lhotky

04.08.2021

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač, nějaký monument a pěkné skalky. Ty jsou taky po cestě. 

Odkud vyrazit? Možností je více. My jsme nechali auto v Dobrkovské Lhotce. Dá se tam parkovat všemožně (GPS obce: 48.7891728N, 14.5974881E). Odtud je to něco přes 6 kiláčků (navrhovaný okruh, viz foto). 

Jak dál? Dále se vydáte po červené. Je to furt do kopce a až budete nahoře, půjdete zase furt z kopce. Terén kamenitý, rozhodně ne pro kočárky a velmi obtížně i pro kola. Až přijdete do Sedla kohouta, přesedlejte na zelenou. Je to skvěle značeno. 

Nahoře se můžete podepsat do výletní knihy. 

Výletům zdar a kuřím horám zvláště!

Vaše Markéta


Další tipy na výlet: 

Kolem kláštera jel každý Budějčák, Krumlovák i kdokoliv z jiných přilehlých obcí snad milionkrát. A schválně, kolikrát jste tam byli?

Konečně jsme se dočkali. Tahle cyklostezka tu fakt chyběla. Popsaná trasa vede z Plané u Českých Budějovic do Boršova nad Vltavou. Začátek trasy je na návsi v Plané, zakončení ve stánku U Marešů v Boršově nad Vltavou, kde mají zmrzlinu, pivo i vyhlášenou pizzu.

Trasa je ideální pro horké letní dny. Dá se tu cachtat ve vodě (i s hodně malými dětmi! mělké!) a navíc se jde lesem, takže je tu stín. V létě tu může být hodně komárů. Zatím nejsou:-).

Restaurace se dělí na dvě části - jídelnu a tankovnu. Přes obědy je otevřená ta jídelna (viz foto), tankovna stále. Restaurace je krásně nově udělaná. Ty tam jsou doby, kdy to byla taková kvalitní klasická knajpa. Dokonce tam mají krásné mechové obrazy.

S trasou po Kájově jsem se nějak nemohla popasovat. Do Kájova jezdím za kamarádkou a vždycky jsem navštěvovala jednotlivá místa v Kájově nějak útržkovitě. Nakonec jsem výlet dohromady dala. Dominantou je samozřejmě kostel.