Kopec Kohout - výhledy po cestě z Dobrkovské Lhotky

04.08.2021

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač, nějaký monument a pěkné skalky. Ty jsou taky po cestě. 

Odkud vyrazit? Možností je více. My jsme nechali auto v Dobrkovské Lhotce. Dá se tam parkovat všemožně (GPS obce: 48.7891728N, 14.5974881E). Odtud je to něco přes 6 kiláčků (navrhovaný okruh, viz foto). 

Jak dál? Dále se vydáte po červené. Je to furt do kopce a až budete nahoře, půjdete zase furt z kopce. Terén kamenitý, rozhodně ne pro kočárky a velmi obtížně i pro kola. Až přijdete do Sedla kohouta, přesedlejte na zelenou. Je to skvěle značeno. 

Nahoře se můžete podepsat do výletní knihy. 

Výletům zdar a kuřím horám zvláště!

Vaše Markéta


Další tipy na výlet: 

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.