Křížová cesta Lhenice

18.05.2021

Skutečný skvost mezi křížovými cestami! Velmi krátká, promakaná a s úžasnými panoráááámaty. Boty si neošoupete. Výhledy se pokocháte. 

Začátek cesty je už ve Lhenicích. A pak pokračuje dál (kam taky jinam:-)) z obce. Poslední zastavení tvoří kaplička, pod ní studánka, u ní dřevěná socha a svačinový přístřešek a právě ty vychvalované výhledy. U výhledů se pasou koňové. Prostě pecka. A to jsme ještě nezmínila ty všudepřítomné kvetoucí sady, Lhenicím tolik vlastní. 

Bonus: u jednotlivých zastavení křížové cesty jsou pověšené popisky a zatavené papíry s aktivitami - např. bludiště či recept na chleba. 

Až už se přejíte duchovní stravy, vydejte se "zprasit jednoduchým bílým cukrem"  nebo na kafe (nesnáším slovo kafíčko) do cukrárny u Darinky. Jednoznačně senzační zmrzlina, zákusky i kafe. A moc milá obsluha - taková stylová roztomilá slečna (pozn: ne, opravdu na holky nejsem, ale tahle slečna prostě milá byla:-)). Odvezli jsme si několik ňáníků a jen se po nich zaprášilo. Asi zajedem pro další.

Jak se sem dostat? Tož snadno, tady máte souřadnici, děcka: 

https://mapy.cz/turisticka?x=14.1427396&y=48.9881866&z=15&q=K%C5%99%C3%AD%C5%BEov%C3%A1%20cesta%20Lhenice&source=base&id=2082617

Výletům zdar a křížovým cestám zvláště!

Vaše Markéta (a další určití tvorové)

Další tipy na výlet: 

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.

Z vrcholu Vysoké není vůbec žádný výhled, po cestě na něj ano. Za to cesta je tu skutečným cílem! Nejkrásnější je první úsek, kdy jdete po úzké pěšince podél skal. Trasa vede poměrně velkým terénem, jsou na ní i povalené stromy.