Křížová cesta Lhenice

18.05.2021

Skutečný skvost mezi křížovými cestami! Velmi krátká, promakaná a s úžasnými panoráááámaty. Boty si neošoupete. Výhledy se pokocháte. 

Začátek cesty je už ve Lhenicích. A pak pokračuje dál (kam taky jinam:-)) z obce. Poslední zastavení tvoří kaplička, pod ní studánka, u ní dřevěná socha a svačinový přístřešek a právě ty vychvalované výhledy. U výhledů se pasou koňové. Prostě pecka. A to jsme ještě nezmínila ty všudepřítomné kvetoucí sady, Lhenicím tolik vlastní. 

Bonus: u jednotlivých zastavení křížové cesty jsou pověšené popisky a zatavené papíry s aktivitami - např. bludiště či recept na chleba. 

Až už se přejíte duchovní stravy, vydejte se "zprasit jednoduchým bílým cukrem"  nebo na kafe (nesnáším slovo kafíčko) do cukrárny u Darinky. Jednoznačně senzační zmrzlina, zákusky i kafe. A moc milá obsluha - taková stylová roztomilá slečna (pozn: ne, opravdu na holky nejsem, ale tahle slečna prostě milá byla:-)). Odvezli jsme si několik ňáníků a jen se po nich zaprášilo. Asi zajedem pro další.

Jak se sem dostat? Tož snadno, tady máte souřadnici, děcka: 

https://mapy.cz/turisticka?x=14.1427396&y=48.9881866&z=15&q=K%C5%99%C3%AD%C5%BEov%C3%A1%20cesta%20Lhenice&source=base&id=2082617

Výletům zdar a křížovým cestám zvláště!

Vaše Markéta (a další určití tvorové)

Další tipy na výlet: 

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.

Prej ĎÁBLOVA PRDEL! Že je to nějakej vtip. Ale není. Opravdu se tak jmenuje skalní útvar v České Kanadě. Červená stezka vás dovede od tohoto skalního unikátu až k rozhledně U Jakuba. Pod ní se nachází naprosto báječné dětské hřiště, včetně lanovky, bludiště, různých schovávaček, dřevěných soch zvířátek, domečků apod.