Mini ZOO Wapiti (Horní Planá)

01.06.2021

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Mrkněte na jejich Facebook: Mini ZOO Wapiti

Klady zoo: 

- je kontaktní, můžete ke zvířatům - dokonce i do ohrady s bizonem, kozičkami, slepičkami, kravičkou a dalšími,

- rodinná atmosféra,

- kiosek s množstvím farmářských výrobků, domácími uzenými sýry či čerstvě upečeným chlebem, domácí zmrzlinou či polévkou - hranolky a langoš na místním menu díkybohu nenajdete,

- milý personál - paní nás vítala hned u vchodu na parkovišti a ptala se, zda jdeme na zvířátka.

- aktivity na trase, např. možnost zkusit si zavázat různé uzly, malé dětské hřiště aj. ,

- žádná davová záležitost. Alespoň ve chvíli, kdy jsme tam byli my, tam moc lidí nebylo. To mám ráda.

Jak se sem dostat? Z Horní Plané se dejte na Pernek (prostě po té hlavní, co vede kolem Lipna). A kousek za Pernekem u silnice to je po pravé straně. Nelze přehlédnout. Parkoviště je v areálu.

Jak mají otevřeno? Přesnou otvíračku neznám. Už jsem jim napsala, zda by doplnili info. Ale prý mají otevřeno každý den, za každého počasí. VSTUPNÉ PADESÁT. Psi sem nesmějí. 

Vhodné jako výlet s dětmi.

Další tipy na výlet:

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.