Mini ZOO Wapiti (Horní Planá)

01.06.2021

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Mrkněte na jejich Facebook: Mini ZOO Wapiti

Klady zoo: 

- je kontaktní, můžete ke zvířatům - dokonce i do ohrady s bizonem, kozičkami, slepičkami, kravičkou a dalšími,

- rodinná atmosféra,

- kiosek s množstvím farmářských výrobků, domácími uzenými sýry či čerstvě upečeným chlebem, domácí zmrzlinou či polévkou - hranolky a langoš na místním menu díkybohu nenajdete,

- milý personál - paní nás vítala hned u vchodu na parkovišti a ptala se, zda jdeme na zvířátka.

- aktivity na trase, např. možnost zkusit si zavázat různé uzly, malé dětské hřiště aj. ,

- žádná davová záležitost. Alespoň ve chvíli, kdy jsme tam byli my, tam moc lidí nebylo. To mám ráda.

Jak se sem dostat? Z Horní Plané se dejte na Pernek (prostě po té hlavní, co vede kolem Lipna). A kousek za Pernekem u silnice to je po pravé straně. Nelze přehlédnout. Parkoviště je v areálu.

Jak mají otevřeno? Přesnou otvíračku neznám. Už jsem jim napsala, zda by doplnili info. Ale prý mají otevřeno každý den, za každého počasí. VSTUPNÉ PADESÁT. Psi sem nesmějí. 

Vhodné jako výlet s dětmi.

Další tipy na výlet:

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.