Mini ZOO Wapiti (Horní Planá)

01.06.2021

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Mrkněte na jejich Facebook: Mini ZOO Wapiti

Klady zoo: 

- je kontaktní, můžete ke zvířatům - dokonce i do ohrady s bizonem, kozičkami, slepičkami, kravičkou a dalšími,

- rodinná atmosféra,

- kiosek s množstvím farmářských výrobků, domácími uzenými sýry či čerstvě upečeným chlebem, domácí zmrzlinou či polévkou - hranolky a langoš na místním menu díkybohu nenajdete,

- milý personál - paní nás vítala hned u vchodu na parkovišti a ptala se, zda jdeme na zvířátka.

- aktivity na trase, např. možnost zkusit si zavázat různé uzly, malé dětské hřiště aj. ,

- žádná davová záležitost. Alespoň ve chvíli, kdy jsme tam byli my, tam moc lidí nebylo. To mám ráda.

Jak se sem dostat? Z Horní Plané se dejte na Pernek (prostě po té hlavní, co vede kolem Lipna). A kousek za Pernekem u silnice to je po pravé straně. Nelze přehlédnout. Parkoviště je v areálu.

Jak mají otevřeno? Přesnou otvíračku neznám. Už jsem jim napsala, zda by doplnili info. Ale prý mají otevřeno každý den, za každého počasí. VSTUPNÉ PADESÁT. Psi sem nesmějí. 

Vhodné jako výlet s dětmi.

Další tipy na výlet:

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.