Studánka v Chlupaté vsi (Horní Stropnice)

17.05.2021

Že už fakt nevím, jakou větší ptákovinu zařadit mezi výlety? Ba ne, studánky a obyčejná místa mají kolikrát mnohem větší kouzlo, než turistické "must-see", kde to vypadá jak na Václaváku a kde se musíte probíjet k výletnímu cíli skrze několik prodejních stánků s žužu a hračkami z Číny. 

Místní domorodci jsou v této obci milí. Tím bych začala.  Výlet do zapadákova jsme si užili. 

Co je tu zajímavého? Do Chlupaté vsi jsem se vydala, abych viděla "studánku beze jména (9953)" - tak ji pojmenovaly estudanky.eu. Chudák studánka. Asi bychom jí nějaké jméno dát měli. Ve vsi jsou převážně rekreační objekty. Všechny krásně upravované. Vsí prochází PP Bedřichovický potok. Jednu "studánku beze jména" najdete také kousek nad obcí. Panorámata - nádherné louky. Komunikativní krávy a nepříliš komunikativní ovce. A ještě nějakou kapličku uprostřed obce, která je tak zvláštně nalepená na chajdu. A pak je tu taky barák, který má na hladové zdi před domem napsáno něco jako (pokud si to dobře pamatuji) "To be happy is so easy. Ale někdy je to fakt dřina."

Jak se sem dostat? Asi nejlépe autem. Použijte tento odkaz na mapy.cz.

Studánkám zdar a zapadákovůj zvláště!


Další tipy na výlet: 

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.