Studánka v Chlupaté vsi (Horní Stropnice)

17.05.2021

Že už fakt nevím, jakou větší ptákovinu zařadit mezi výlety? Ba ne, studánky a obyčejná místa mají kolikrát mnohem větší kouzlo, než turistické "must-see", kde to vypadá jak na Václaváku a kde se musíte probíjet k výletnímu cíli skrze několik prodejních stánků s žužu a hračkami z Číny. 

Místní domorodci jsou v této obci milí. Tím bych začala.  Výlet do zapadákova jsme si užili. 

Co je tu zajímavého? Do Chlupaté vsi jsem se vydala, abych viděla "studánku beze jména (9953)" - tak ji pojmenovaly estudanky.eu. Chudák studánka. Asi bychom jí nějaké jméno dát měli. Ve vsi jsou převážně rekreační objekty. Všechny krásně upravované. Vsí prochází PP Bedřichovický potok. Jednu "studánku beze jména" najdete také kousek nad obcí. Panorámata - nádherné louky. Komunikativní krávy a nepříliš komunikativní ovce. A ještě nějakou kapličku uprostřed obce, která je tak zvláštně nalepená na chajdu. A pak je tu taky barák, který má na hladové zdi před domem napsáno něco jako (pokud si to dobře pamatuji) "To be happy is so easy. Ale někdy je to fakt dřina."

Jak se sem dostat? Asi nejlépe autem. Použijte tento odkaz na mapy.cz.

Studánkám zdar a zapadákovůj zvláště!


Další tipy na výlet: 

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.