Studánka v Chlupaté vsi (Horní Stropnice)

17.05.2021

Že už fakt nevím, jakou větší ptákovinu zařadit mezi výlety? Ba ne, studánky a obyčejná místa mají kolikrát mnohem větší kouzlo, než turistické "must-see", kde to vypadá jak na Václaváku a kde se musíte probíjet k výletnímu cíli skrze několik prodejních stánků s žužu a hračkami z Číny. 

Místní domorodci jsou v této obci milí. Tím bych začala.  Výlet do zapadákova jsme si užili. 

Co je tu zajímavého? Do Chlupaté vsi jsem se vydala, abych viděla "studánku beze jména (9953)" - tak ji pojmenovaly estudanky.eu. Chudák studánka. Asi bychom jí nějaké jméno dát měli. Ve vsi jsou převážně rekreační objekty. Všechny krásně upravované. Vsí prochází PP Bedřichovický potok. Jednu "studánku beze jména" najdete také kousek nad obcí. Panorámata - nádherné louky. Komunikativní krávy a nepříliš komunikativní ovce. A ještě nějakou kapličku uprostřed obce, která je tak zvláštně nalepená na chajdu. A pak je tu taky barák, který má na hladové zdi před domem napsáno něco jako (pokud si to dobře pamatuji) "To be happy is so easy. Ale někdy je to fakt dřina."

Jak se sem dostat? Asi nejlépe autem. Použijte tento odkaz na mapy.cz.

Studánkám zdar a zapadákovůj zvláště!


Další tipy na výlet: 

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.