Svatováclavský pramen (Křemže, Chmelná)

17.05.2021

Proč se sem vydat? - Je to magické místo uprostřed lesa, na které neupozorňuje žádná turistická cesta. Pramen je dokonce zcela neznačený. Zkrátka kouzlo lesa, kde rostou smetáky ze stromů. Nějaké další info o místě jsem našla třebas tady

Jak se sem dostat? Cesta ke studánce není nijak značená. Zaparkujte u silnice - je tam rybníček a taková chajda. Dále okolo louky nahoru, stále do kopce lesem. Odbočka ke studánce není nijak značená. Musíme sledovat mapy.cz, odkaz viz níže.

Jaký je tu terén? Nejprve zpevněné cesta, pak široká lesní pěšinka. Odvážní cyklisti a terénní kočárky projedou. Trochu bahýnko.

Odkaz na mapy.cz:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.3185389&y=48.9860811&z=11&q=Svatov%C3%A1clavsk%C3%BD%20pramen&source=base&id=1698779

Další tipy na výlet: 

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.