Svatováclavský pramen (Křemže, Chmelná)

17.05.2021

Proč se sem vydat? - Je to magické místo uprostřed lesa, na které neupozorňuje žádná turistická cesta. Pramen je dokonce zcela neznačený. Zkrátka kouzlo lesa, kde rostou smetáky ze stromů. Nějaké další info o místě jsem našla třebas tady

Jak se sem dostat? Cesta ke studánce není nijak značená. Zaparkujte u silnice - je tam rybníček a taková chajda. Dále okolo louky nahoru, stále do kopce lesem. Odbočka ke studánce není nijak značená. Musíme sledovat mapy.cz, odkaz viz níže.

Jaký je tu terén? Nejprve zpevněné cesta, pak široká lesní pěšinka. Odvážní cyklisti a terénní kočárky projedou. Trochu bahýnko.

Odkaz na mapy.cz:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.3185389&y=48.9860811&z=11&q=Svatov%C3%A1clavsk%C3%BD%20pramen&source=base&id=1698779

Další tipy na výlet: 

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.