Židova strouha u Bechyně

23.05.2021

Zjistila jsem, že tenhle skvost spousta lidí zná. Jaký to podiv, že já až to teď ne. Ale už se to změnilo a jsem nadšená!

Kde to je? Přírodní památku Židova strouha najdete kouštíček od Bechyně. 

Jaký to tam je? Na to že to zná dost lidí (prý) mi to přišlo dost dobrodružný. S sebou si určitě vezměte rybářské holínky nebo takový ty gumový boty, kterejma snadno proteče voda , tzv. kroxíky. Po cestě totiž musíte několikrát brodit, voda tak nad kotníky. Strouhu lemuje mnoho monumentálních skal, jeskyněk a romantických zákoutí. Strouha se vlévá o kousek dál do Lužnice. 

Ale co, otužování je dneska prý zdraví!

Kočárky určitě nedoporučuji. Jako výlet s dobrodružnými dětmi nebo se psem ideál.

Výletům zdar a brození zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.