Židova strouha u Bechyně

23.05.2021

Zjistila jsem, že tenhle skvost spousta lidí zná. Jaký to podiv, že já až to teď ne. Ale už se to změnilo a jsem nadšená!

Kde to je? Přírodní památku Židova strouha najdete kouštíček od Bechyně. 

Jaký to tam je? Na to že to zná dost lidí (prý) mi to přišlo dost dobrodružný. S sebou si určitě vezměte rybářské holínky nebo takový ty gumový boty, kterejma snadno proteče voda , tzv. kroxíky. Po cestě totiž musíte několikrát brodit, voda tak nad kotníky. Strouhu lemuje mnoho monumentálních skal, jeskyněk a romantických zákoutí. Strouha se vlévá o kousek dál do Lužnice. 

Ale co, otužování je dneska prý zdraví!

Kočárky určitě nedoporučuji. Jako výlet s dobrodružnými dětmi nebo se psem ideál.

Výletům zdar a brození zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.