Židova strouha u Bechyně

23.05.2021

Zjistila jsem, že tenhle skvost spousta lidí zná. Jaký to podiv, že já až to teď ne. Ale už se to změnilo a jsem nadšená!

Kde to je? Přírodní památku Židova strouha najdete kouštíček od Bechyně. 

Jaký to tam je? Na to že to zná dost lidí (prý) mi to přišlo dost dobrodružný. S sebou si určitě vezměte rybářské holínky nebo takový ty gumový boty, kterejma snadno proteče voda , tzv. kroxíky. Po cestě totiž musíte několikrát brodit, voda tak nad kotníky. Strouhu lemuje mnoho monumentálních skal, jeskyněk a romantických zákoutí. Strouha se vlévá o kousek dál do Lužnice. 

Ale co, otužování je dneska prý zdraví!

Kočárky určitě nedoporučuji. Jako výlet s dobrodružnými dětmi nebo se psem ideál.

Výletům zdar a brození zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Dlouho jsem kolem téhle minizoo kroužila, než jsem u ní konečně - po letech- přibrzdila. A rozhodně jsme nelitovali. Akorát byla hrozná zimy a fotky nestojí za nic. Omluvte proto jejich kvalitu.

Na Knížecí stolec je cesta daleká. Okruh měří asi 12 kilásků a je z kopce do kopce. Na Knížecím stolci jsem byla několikrát. Fotky s mraky byly pořízeny před pár lety při východu slunce. A teď jsem je našla. Ty bez mraků jsou z tohoto víkendu.

Minimodel jihočeské vesnice u Plešovic je rozkošný. Sice působí jako by byl u někoho na zahradě, ale nevadí. Nic se tu nevybírá. Od modelu se dejte dolů k řece a asi po kiláčku přijdete k Madoně u Vltavy. Je to fakt krpál. Ale stojí to za to. Co víc dodat, lehký výlet pro chvíle nudy:-).

Tajuplná studánka, doslova jako z pohádky! Studánka U třech buků je zcela neznačená. Vezměte si s sebou třeba mapy.cz a hledejte podle nich. Studánku totiž uvídite doslova až v momentě, kdy bude na dosah roky.