Hospody

Aneb z deníčku hospodského výletního povaleče...

Hospodám zdar! 

Vaše Markéta

Restaurace se dělí na dvě části - jídelnu a tankovnu. Přes obědy je otevřená ta jídelna (viz foto), tankovna stále. Restaurace je krásně nově udělaná. Ty tam jsou doby, kdy to byla taková kvalitní klasická knajpa. Dokonce tam mají krásné mechové obrazy.

Tahle hospoda má ode mně trochu protekci, jelikož poněvadž jsem zde tak nějak už štamgast. Jinak řečeno, pokud mě nenajdete doma nebo na výletě, tak jsem tady:-). Je to taková "obyčejná hospoda", v které si neuděláte ostudu ani pokud sem přijdete v kravatě nebo naopak v monterkách (pro řemeslníky tu mají i takové ty koberečky na židle). Konají se...

Restaurace je součástí hotelu U Matěje. Když jsme tam byli na 1.máje, skoro nikdo tam nebyl. Je to kousek o Českého Krumlova směrem na Budějce. Můžete si tam nakoupit i různou keramiku a tak. Otevřeno mají omezeně. Je to ideální "výletní" hospoda.

Stánek najdete v Boršově nad Vltavou kousek od železničního mostu (na straně Vltavy od Budějc). Otevřeno tu mají celoročně. V létě to tu bývá obležené cyklisty a místními. Obsluha velmi milá, jídlo a pití si můžete vzít i s sebou a jít si s tím sednout na břeh Vltavy pod železniční most.

Restauraci ve sportovním stylu jsme navštívili na kole. Dali jsme si dvě pizzy, pokochali se výhledem na Budějce (ten je odtud skvělý), dali pár piv a jeli dál. Skvělé místo jako cíl pro na kole nebo pokud nevíte, kam na lehkou sváču s dětmi. Dá se tam taky koulet koulí (bowling).

Je to taková kioskohospoda kousek za Budějcema po cestě na Hlubokou. Vodácký kanál leží na cyklostezce. Maj tu pití i jídlo - takové rychlovky. Pivo a jiné si můžete vzít i na dětské hřiště do zálohovaných kemlasů. Poblíž je přístav, řeka Vltava. Pozorovat můžete také vodáky pokud zrovna jedou a pokud je kanál puštěný.

Moje oblíbená hospoda. Skvělý výletní cíl na kole nebo při sestupu z Kluka okolí. Uvnitř taková obyčejná hospoda, venku krásný prostor pro děti, ceny normální, personál vlídný.