27.8.2022, autorka: Markéta Mazancová

Lesní klub Úl jsem navštívila včera, tj. na konci prázdnin. Tenhle „projekt“ mě zajímal -mimo jiné- i proto, že fungování celého klubu leží tak trochu mimo systém (nikoliv mimo zákon:-)). Do této „školky“ berou i neočkované děti a mnoho maminek a tatínků je vyznavači kontaktního či/a respektujícího přístupu (Kája mi také prozradila, že nejedna maminka rodila doma).

V lesním klubu jsem se cítila spíše jak u někoho na chatě než ve školce. Celé to tam prý probíhá tak, že děti přijíždějí vláčkem z Jižní zastávky v Českých Budějovicích a vystupují v Hradcích nebo ve Vrábči – zkrátka, jak se jim zrovna chce. Pak jdou do Úlu a pak už klasicky probíhá volné hraní, oběd, odpolední odpočinek a odchod na vlak okolo 15:00 zpět do ČB. Rodiče navíc mohou být s dětmi ve „školce“ během adaptačního období jak dlouho chtějí. Není proto divu, že se z nejedné maminky rekrutovala průvodkyně (místní označení pro učitelku:-)). Od září se chystání fungovat 3x v týdnu a nastoupit mohou děti od té doby co nemají plenku až do začátku školní docházky.

Kája mi také prozradila, že mnoho dětí odchází dál do nedaleké komunitní základní školy Starhill. Do té mám v plánu se též vydat. PROTO MĚ NEZAPOMEŇTE SLEDOVAT:-).

Web lesního klubu: www.klubul.cz

Výletům zdar a lesním klubům zvláště!

Vaše Markéta

Najdi si svůj tip na výlet po jižních Čechách:


Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Podobné příspěvky