#205: Klášter Borovany, skoro všechno ZDARMA

16.8.2022

Dnes jsem se na skok zastavila v klášteře v Borovanech a byla jsem naprosto v šoku, kolik toho klášter nabízí ZDARMA. Snad nejlepší byla MAGINGOTKA NA NÁDVOŘÍ.

Co je tu k vidění: několik výstav – například výstava místního výtvarného kroužku nebo manáškového divadla. Rozhodně se nejedná o žádné „trapné“ dětské malůvky, právě naopak! Spousta inspirace na promakané tvoření. MAGINGOTKA NA NÁDVOŘÍ (nové info, prý 17. 8. bohužel odjíždí), kde vám nasadí sluchátka s instrukcemi, zvuky a různým povídáním. V malinké maringotce se nachází 5 MÍSTNOSTÍ! To prostě nechápete, jak se to tam vleze. Nezapomeňte si také zajít nakoupit nějakou tu keramiku do místní chráněné dílny Nazareth v dolní části areálu a zajít se podívat do zahrady (měly by tam být obří loutky, přiznám se, že jsem zahradu vynechala, protože jsme tam byla jen na skok a chvátala jsem:-)). V neposlední řadě tu pak je také prohlídka samotného kláštera s průvodcem.

Web a ceny prohlídek: https://www.borovansko.cz/turistika/trip-detail/2-klaster-borovany

GPS kláštera, vstup z náměstí: 48.8981908N, 14.6420658E

Parking: hned před vstupem do kláštera na náměstí, zdarma.

Terén: městský, v poho s kočárkem.

TIP: VHODNÉ I JAKO CÍL CYKLOVÝLETU.

Kam si jít vykoupat: hned v Borovanech je přírodní koupaliště:

Hospoda na trase: nestihla jsem vyzkoušet, ale přímo v areálu kláštera je kavárna. Dále je hned nějaký restaurace před klášterem. Snad brzy doplním dosud vyzkoušené tipy na místní restaurace.

Výlety v okolí:

Výletům zdar a Borovanům zvláště

Vaše Markéta


partner
partner
partner