#22: Vojenské bunkry u Podvořských rybníků (Vojenský újezd Boletice)

17.05.2020

K vojenským bunkrům a Podvořským rybníkům se nejsnáze dostanete přímo z obce Boletice. Asi po 1 km se chyťte odbočky doprava po zelené (prašná cesta). Někde po cestě vás budou varovat nápisy, že se sem smí pouze o víkendech a státních svátcích. Přesně teď nevím, kde tam ty cedule jsou a kam až se může autem. Ale určitě je to skoro až k odbočce (nebo úplně k ní). Prostě, až uvidíte zákaz vjezdu, tak zastavte a pokračujte pěšky:-)

Využít můžete také autobusové zastávky Boletice, Podvoří. Koukala jsem, že tam ale moc autobusů nejezdí. 

Výlet doporučuji nejen fandům o vojenskou historii. Naprosto nadchne také milovníky čisté přírody, která se zde tu a tam podobá pralesu. Na mapě jsem vyznačila návrh trasy. Postupně můžete odbočovat i k jednotlivým rybníkům, které na sebe kaskádovitě navazují. 

Trasa je přístupná pouze o víkendech a svátcích a to pro pěší (a cyklisty).  Pro kočárky je vhodná jen první část navrhované trasy.  Alternetivou je, že od rybníků budete pokračovat dále po zelené k zámku Červený Dvůr. 

Odstartovat můžete po zelené barvě z bodu: 48.8384336N, 14.2186739E Tož, bunkrZabočení k prvnímu rybníkuTrasa podél rybníků

Výletům zdar a rybníkům zvláště!

Vaše Markéta