#229: Zrcadlové bludiště Třeboň

Bludiště mě fakt překvapilo. Asi na 80 metrech zrcadlového bludiště jste se mohli cítit jak v dokonalém hororu. Ale více v příběhu o naší návštěvě…

Vstoupili jsme do haly, kde nás uvítal milý pán. Vše nám vysvětlil, nafasovali jsme igelitové rukavice (pro malé děti nepovinně) a vydali jsme se do víru. Na úvod nás čekala taková zrcadlová studna, do které se strká hlava. Pak dětské minibludiště, v kterém se nelze ztratit. Následovalo pár nevinných zrcadel, která vás dělají velkými, malými či tlustými.

A PAK TO PŘIŠLO!

Vstoupili jsme (já a dvě moje nejmladší děti – 3,5 a 2 roky) do asi 80 m2 velkého zrcadlového bludiště. Pán u vchodu nám řekl, že kdyby nám vadilo červené blikání světel, že máme zavolat. Nejprve to byla legrace. Moje děti se náhle rozmnožily a v efektu zrcadel jsem měla dětí celou mateřskou školku. Hrozná představa. Po neurčitě dlouhé době jsme došli do cíle – na druhou stranu bludiště. Bílé světlo v cíli bylo jak ikonické „světlo na konci tunelu“.

No jo, jenže ještě nás čekala cesta ZPĚT!

Pokaždé, když jsem se pokusili dostat zpět a vše vypadalo, že se ubírá dobrým směrem – jsme se dostali opět kam? No zase zpět na konec. Do toho u mně začalo nastávat pocení, děti se přestávaly smát a začaly propadat panice. A do toho stále to červené blikající svět! Nebylo zbytí. Rozhodla jsem se volat o pomoc s prosbou o ukončení našeho martyria. Trochu se jsem se obávala, že to neklapne, protože pán na začátku nás varoval, že má trochu problém se sluchem. K mému údivu a skutečně velké radosti, se skutečně po chvilce ukázal kdesi za zrcadlem a zeptal se nás, jestli chceme vypustit druhou stranou.

TO BYLO RADOSTI. UŽ DLOUHO JSEM NECÍTILA TAKOVOU ÚLEVU.

Ale lidi, zážitek to byl! DOPORUČUJI! A to i pro dospělé bez dětí. Já mám v plánu vyrazit znovu.

Jo a víte, co bylo nejhorší? Že nevíte, které dítě je to vaše skutečné pravé a které jsou jen odraz. Takže si děti držte.

Vstupné: my jsme platili kilčo za nás tři. Ale podle ceníku je to pro dospělého za 80,-Kč.

Otevřeno: viz foto platí do konce října, pak je drahý topení, takže zase od jara.

Parkování: v okolí centra Třeboně.

GPS: 49.0042808N, 14.7721503E

S kočárkem: lze ho zaparkovat za vstupem-.

WC: NENÍ!

Výletům zdar a zrcadlům zvláště!

Vaše Markéta

Další tipy na výlet:

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.