#235: Kláštery ČK: Interaktivní expozice, historická herna

Dlouho jsem si říkala, že do Klášterů nepůjdu, protože tam určitě musí chodit každý a je to nuda a že je to trapný tam jet na výlet. Opak se stal pravdou! Byla jsem naprosto unešená. Byli jsme tam v sobotu odpoledne a bylo tam pár lidí. Na pokladně nám doporučili jen jednu expozici – Interaktivní expozici: Historickou hernu. Přišli jsme okolo půl 4 a prý bychom toho víc do zavíračky v 18:00 nestihli.

Co všechno se tam dalo dělat: to se ani nedá vyjmenovat. Nejvíc mě bavila možnost vyzkoušet si historické kostýmy, které měli i v dívčích velikostech (bohužel pro chlapečky nic moc neměli), historická herna s divadlem, dřevěnými kostkami, koňmi na tyči a různými drobnostmi i velkostmi. Senzační byla také možnost vyzkoušet si něco jako knihtisk nebo možnost usednout do starých školních lavic a psát husím brkem, vytvořit si vonný sáček nebo sůl a mnoho dalšího. Působivá byla také strašidelná půda a expozice krovů.

Parkování: na některém z parkovišť v okolí města.

GPS: 48.8133569N, 14.3180964E. Trochu mě zmátla ta informace, že otevírací doba od 1.4.-30.10., ale pak jsem se na místě informovala a prý nějak kromě ledna nebo tak nějak je otevřeno pořád.

Cena vstupného a otvíračka: najdete zde

Výletům zdar a interaktivním expozicím zvláště!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.