#264: Mraveniště: Sladovna (Písek)

Sladovnu v Písku asi pro většinu jihočeských rodičů netřeba dlouze představovat. Jsou mezi námi ale také přespolní nebo ti, kdo ve Sladovně dlouho nebyli. Tak jdeme na to.

Co je ve Sladovně nového? Stále můžete navštívit stálé „expozice“ (či spíše herničky) pro malé děti. Konkrétně mraveniště bych doporučila pro děti, jak začnou chodit a tak do věku 6-7 let. Se stejnou věkovou kategorií můžete navštívit také Pilařiště (tam bych věkový strop posunula od 0-5 let). Bohužel už tu není žádná výstava, kde by děti mohly tvořit. Aktuálně je tam ještě Animárium. To je pro starší děti (od školního věku). Pro menší děti je tam dále výstava Hnízdo ilustrace, ale ta bývá otevřená docela málo.

POZOR, vstupenky si KUPTĚ PŘEDEM. NA „blind“ tam nejezděte. Ve Sladovně vše probíhá v blocích po 1,5 hodině. Takže si koupíte vstupenku třeba do Mraveniště od 9-10:30, a pak vás vykoupnou a přijdou další, anebo tu sekci úplně zavřou. Je tedy dobré si koupit vstupenky online a to klidně chvilku před tím, než tam vyrážíte. Nějak narváno tam údajně poslední dobou až na výjimky nebývá.

Kde koupíte vstupenky? ZDE.

Kde zaparkovat? V Písku na náměstí nebo přes řeku naproti Sladovně.

Kolik to tam stojí? Většina vstupenek se pohybuje okolo 100 ,-Kč, takže nic likvidačního.

Občerstvení: přímo ve Sladovně nic. Nicméně Sladovna je v Písku u náměstí, takže všude kolem něco je.

Závěrem bych chtěla pochválit nejmilejší slečnu, která tam zrovna měla „službu“ a vyšla nám vstříc s výměnou špatně zakoupené vstupenky. Byla neskutečně ochotná. Jen škoda, že nevím, jak se jmenovala. Měla hnědé vlasy a sukni a byli jsme tam 22.1.2023. Tak pokud tyto řádky čte, tak jí tímto zdravím a posílám pozdrav a děkuji za popovídání:-).

GPS Sladovny: 49.3082400N, 14.1464025E

S kočárkem: ano, je tam šatna a dá se tam krásně zaparkovat. Také tam jsou všude výtahy.

Výletům zdar, mravencům, zimě a teplu Sladovny zvláště!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.