#28: Rozhledna Hradišťský vrch

Aktualizováno 23.4.2023

Dávám pět z pěti (hvězdiček). Stavba rozhledny začala někdy v roce 2017. V tuto slunnou sobotu byla rozhledna prakticky obležena turisty. Snad možná i proto se dole v obci Hradiště buduje nové parkoviště. Rozhledna je open furt, vstup zadara.

Jak se sem dostat? Úplně nejjednodušeji, zaparkujete  v obci Hradiště a vydáte se po modré. Trasa měří asi 1 km. Jak by se u cesty na rozhlednu očekávalo, je to do kopce. 

Trasa:

GPS rozhledny: 48.7398547N, 14.5401522E

GPS parking: 48.7347231N, 14.5423344E

Trasa: https://mapy.cz/s/mogupavanu

Otevírací doba a vstupné – otevřeno má rozhledna nonstop a nikdo tu vstupné nevybírá. Prostě sem přijdete a jdete bez dovolení nahoru. 

Příhoda: Na vrcholu jsme potkaly pětičlennou dívčí rozlučku se svobodou. Skupíííííína se nestíhala vrátit do Kaplice včas na wellness proceduru, tak jsem jim nabídla odvoz – viz foto. Nevěstě přeji vše nejlepší do manželství, snad se zbytek rozlučky povedl:-).

Délka: cca 2 km, je to do kopce

Vhodné jako výlet s dětmi, se psem, s milencem/kou či manželem/kou:-) nebo jako sportovní výkon. Zdatní rodiče mohou vyrazit s terénním kočárkem (po modré). Povrch cesty je v poho. Jen je to zkrátka do brutálního kopce. 

Terén: hodně do kopce, s terénním kočárkem a zdatným tlačičem nebo na kole, které povedete – možno. Ale jako kořeny a kameny tam jsou, tak lepší s nosítkem a kolo zamknout někde dole.

Rozhlednování zdar!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.