#284: Cyklookruh Dolní Vltavice-Frymburk

Asi 30 km dlouhá trasa je nabitá akcí a zajímavostmi. Dva přívozy, upozornění na přítomnost volně žijících vlků, hospody, čistá příroda i rušná část Lipna. Tohle všechno váš čeká na dnešním cyklovýletu.

Co je na trase k vidění: Zaparkujete někde u Dolní Vltavice (pláž, občerstvení, dětské hřiště, malý přístav). Pak pojedete do Černé v Pošumaví (po cestě kravičky, výhledy na Lipno). V Černé je na trase jedna restaurace a kavárna Kynutá buchta. Dále se dáte na Muckov, kde se můžete podívat na Muckovské vápencové lomy. Mám pocit, že tam se teď nesmí. Dále krásnou přírodou až k Pláničskému rybníku, kolem studánky až na Liščí vrch. Zde je chvilku je turistická cesta – trochu kořeny a tak, ale s trochou snahy to s kolem zvládnete. Vyjedete pod Vřesnou, kde se napojíte na ručnou cyklostezku do Frymburku. Tam můžete navštívit dětské hřiště na pláži nebo cokoliv jiného zde: PLÁŽ VE FRYMBURKU. Každou celou hodinu pak během sezóny jede přívoz na druhou stranu na Frýdavu. Tam vás to vykopne a budete šlapat po relativně nudné asfaltce pořád až na přívoz Kyselov-Dolní Vltavice. A jste zpět u auta.

TIP: okruh můžete absolvovat i z vlakové zastávky Černá v Pošumaví (jezdí vlaky s místem pro kola).

Trasa: https://mapy.cz/s/fuparebaca

Terén: téměř celou cestu po asfaltu- po klidných cestách, kde jezdí minimum nebo žádná auta. Terén je kopcovitý. Jediný náročnější úsek je pak u Liščího vrchu., kde kousek vede cesta po kořenech. Ale projela jsem i já s cyklovozíkem.

GPS start: Dolní Vltavice 48.6969106N, 14.0786244E

Délka: cca 30 km

Výletům zdar a cyklovýletům zvláště!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.