#185: Výstup na Kleť

#185: Výstup na Kleť

Jihočeská oblíbená klasika – na Kleť na tisíc a jeden způsob. My jsme šli snad tou nejoblíbenější trasou – z pod lanovky, z parkoviště u Krásetína, zpět malou oklikou. Pokud je vám pojem Kleť neznámý, připravte se na více než 2 km stoupání do ukrutného krpálu a to do výšky 1084 m.n.m.

# 59: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

# 59: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Prej ĎÁBLOVA PRDEL! Že je to nějakej vtip. Ale není. Opravdu se tak jmenuje skalní útvar v České Kanadě. Červená stezka vás dovede od tohoto skalního unikátu až k rozhledně U Jakuba. Pod ní se nachází naprosto báječné dětské hřiště, včetně lanovky, bludiště, různých schovávaček, dřevěných soch zvířátek, domečků apod.

#38: Kopeček Kondračská hora (za Trhovými Sviny)

#38: Kopeček Kondračská hora (za Trhovými Sviny)

Radost se skrývá i v malých nenápadných destinacích jakou je Kondračská hora. Ta se nachází nedaleko Trhových Svinů, „překvapivě“ u obce Kondrač (a Kamenná).  Kopeček leží prakticky na naučné stezce Krajinou humanity.  Výhled z hory nulový. Moc vegetace. Ale je tu stožár, asi nějakej vysílač. Zaparkovat se dá hned u pěšinky na vrchol a pak už je to asi jen půl kiláčku. Nahoru vyjedete i s terénním kočárkem.