Koupaliště v obci Brloh

01.08.2021

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky. 

GPS koupáku: 48.9273069N, 14.2083419E a link na mapy.cz.

Klady: celkem čistá voda (i když studená), mělký bazén i hluboký bazén, nafukovací býk na hladině, okolo vody jsou dřevěné sochy, parkoviště skoro hned u vody, není tu moc lidí, směrem k silnici je plot, záchody dobré úrovně. 

Na mínusy moc nejsem, radši vidím to pozitivní, ale pokud bych měla tomuhle koupališti něco vytknout, tak mi tu trochu chybělo nějaké dětské hřišťátko, houpačka nebo tak něco. Bylo tam akorát maličké pískoviště. 

Je tam kiosek. Takové sympatické retro. Ceny příznivé, nabídka standardní - pivo, limo, hranolky a možná i nějaký ten hambáč a plátek masa a tak podobně. 

VSTUP ZDARMA. 

Výletům zdar a koupákům zvláště!

Markéta


Pro mě je tahle stezka vzpomínka na dětství. Jezdili jsme sem, když jsem byla dítě. Tak jsem se zajela podívat, co je tam po těch letech nového. Pokud mě paměť nemate, tak je povaha stezky pořád docela podobná. Jen tam tehdy byl provaz na houpání a na šplhání a ten jsem tam nějak neviděla.

Co je na trase k vidění? Je toho hodně. Dva brody, Opalický dub, v Opalicích je taky betlém a vánočně ozdobený nápis Opalice, pak asi dvě zvoničky, soukromý "stounhenž" (majitel pozemku prý provozuje kamenolom :-D, má tam ceduli z jedný strany, ať mu tam nelezete, tak to zvažte), hodně zvířátek (daňci, hodně koní a to na dvou místech), dva brody...

Ladovská zima dorazila už i na Dubík u Českého Krumlova. Naučná stezka není dlouhá - takže pro děcka ideál:-) Jednotlivá zastavení jsou interaktivní, takže žádné nudné cedule plné jednotlitého nudného textu nečekejte.

Dneska jedna hodně populární příměstská klasika a to je kopec nad Dubičným. Lidí tam bylo toho dle v neděli docela dost a to i přesto, že počasí nebylo nic moc. Hodně lidí chodí po okolí venčit pejsky. Výhledy úžasné. Je to také ideální místo pro sáňkování.