Koupaliště v obci Brloh

01.08.2021

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky. 

GPS koupáku: 48.9273069N, 14.2083419E a link na mapy.cz.

Klady: celkem čistá voda (i když studená), mělký bazén i hluboký bazén, nafukovací býk na hladině, okolo vody jsou dřevěné sochy, parkoviště skoro hned u vody, není tu moc lidí, směrem k silnici je plot, záchody dobré úrovně. 

Na mínusy moc nejsem, radši vidím to pozitivní, ale pokud bych měla tomuhle koupališti něco vytknout, tak mi tu trochu chybělo nějaké dětské hřišťátko, houpačka nebo tak něco. Bylo tam akorát maličké pískoviště. 

Je tam kiosek. Takové sympatické retro. Ceny příznivé, nabídka standardní - pivo, limo, hranolky a možná i nějaký ten hambáč a plátek masa a tak podobně. 

VSTUP ZDARMA. 

Výletům zdar a koupákům zvláště!

Markéta


Kolem kláštera jel každý Budějčák, Krumlovák i kdokoliv z jiných přilehlých obcí snad milionkrát. A schválně, kolikrát jste tam byli?

Konečně jsme se dočkali. Tahle cyklostezka tu fakt chyběla. Popsaná trasa vede z Plané u Českých Budějovic do Boršova nad Vltavou. Začátek trasy je na návsi v Plané, zakončení ve stánku U Marešů v Boršově nad Vltavou, kde mají zmrzlinu, pivo i vyhlášenou pizzu.

Trasa je ideální pro horké letní dny. Dá se tu cachtat ve vodě (i s hodně malými dětmi! mělké!) a navíc se jde lesem, takže je tu stín. V létě tu může být hodně komárů. Zatím nejsou:-).

Restaurace se dělí na dvě části - jídelnu a tankovnu. Přes obědy je otevřená ta jídelna (viz foto), tankovna stále. Restaurace je krásně nově udělaná. Ty tam jsou doby, kdy to byla taková kvalitní klasická knajpa. Dokonce tam mají krásné mechové obrazy.

S trasou po Kájově jsem se nějak nemohla popasovat. Do Kájova jezdím za kamarádkou a vždycky jsem navštěvovala jednotlivá místa v Kájově nějak útržkovitě. Nakonec jsem výlet dohromady dala. Dominantou je samozřejmě kostel.