Koupaliště v obci Brloh

01.08.2021

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky. 

GPS koupáku: 48.9273069N, 14.2083419E a link na mapy.cz.

Klady: celkem čistá voda (i když studená), mělký bazén i hluboký bazén, nafukovací býk na hladině, okolo vody jsou dřevěné sochy, parkoviště skoro hned u vody, není tu moc lidí, směrem k silnici je plot, záchody dobré úrovně. 

Na mínusy moc nejsem, radši vidím to pozitivní, ale pokud bych měla tomuhle koupališti něco vytknout, tak mi tu trochu chybělo nějaké dětské hřišťátko, houpačka nebo tak něco. Bylo tam akorát maličké pískoviště. 

Je tam kiosek. Takové sympatické retro. Ceny příznivé, nabídka standardní - pivo, limo, hranolky a možná i nějaký ten hambáč a plátek masa a tak podobně. 

VSTUP ZDARMA. 

Výletům zdar a koupákům zvláště!

Markéta


Vyhlídku jsem objevila náhodou při cestě na Kohouta (kopec). Ukázala se mi na mapě až po velkém přiblížení. Nevede tam žádná turistická cesta. Jen na mapy.cz najdete, že tam nějaká vyhlídka jest.

Vrchol Kohout je králem Slepičích hor. Ty se tak jmenují proto, že se jeden kopec jmenuje Slepice (neboli Vysoký Kámen) a druhý Kohout. Kde nechali kuře, nevím. Kohout leží 871 metrů nad mořem a po cestě na vrchol jsou skvělé výhledy. Ze samotného vrcholu je pak vidět velký kulový, páč jsou tam vysoké stromy. Zato je tam budka, vysílač,...

Kde že je ten Brloh? Tak to je vážení tam někde za Křemží, směrem na Prachatice. Úplně na konci obce (u pily) se nachází roztomilé koupaliště. Z Budějc jste tam do půl hoďky.

Kousek od Písku, u chaty Živec, vyrostlo nové 3D bludiště. Je to taková velká prolejzačka uprostřed lesa - při hezkých dnes samozřejmě obložená lidmi plus další dětské prolejzačky. Nejlépe zaparkujte kousek dole na parkovišti zde: 49.3098119N, 14.1743361E. Pak je to po červené do kopce po zpevněné cestě. Je to do kopce.

Nevíte, kam v létě s dětmi, se psem nebo na kole na pivo či kávu? Vyrazte na Adamec? Na koupání to tu upřímně moc není. Ale ani není třeba, protože se areál nachází uprostřed lesa, kde je relativně chládek. Stejně tak cesta k Adamci je komplet lesem a to po zpevněné cestě nebo po asfaltce, kde nejezdí auto (nebo jen...

Trasa kolem Klenského potoka vede po červené ze Slavče do obce Mohuřice. Ideální trasa lesem kolem vody pro horké letní dny.